Stor Perde Nasıl Temizlenir?

Ev dekorasyonu alanında son dönemde tercihler de ciddi anlamda değişti. Daha şık ve kullanışlı olan birçok ürün, daha fazla kullanılıyor. Bunlar içinde yer alan stor perdeler, duruşları ve pratik kullanımları ile ciddi anlamda tercih nedeni olmaktalar. Renk ve desen seçeneklerinin de olması, her tür alanda en muhteşem görsel sonuçları sağlamaktalar. Ancak zaman içinde tüm ürünlerde olduğu gibi stor perde temizliği de gündeme geliyor. Senede birkaç kez bu ürünlerin doğru şekilde temizlenmesi, ortamda ki kötü koku ve renk değişimlerinin giderilmesi gerekmektedir. Hal böyle olunca, normal perdeden farklı bir süreç ile karşılaşıyorsunuz. Her ne kadar dışarıdan temizlik için destek alabilecek olsanız da, evde de farklı yöntemler kullanarak bu temizliği yapabilirsiniz. Bu seçenekler içinde stor perde temizleme spreyi aslında en pratik olan çözümlerden birisi. Farklı markaların çıkardığı bu ürünler, perdelerin temizliğinde kısa sürede etkili oluyor. Bu nedenle de sıklıkla tercih edilmekte. Her türlü stor için uygun olan ürünlerden alınabilir ve kullanma talimatına dikkat edilerek kullanılabilir.

Stor Perdeleri Temizlerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Görünümleri oldukça sade olan stor perdeler, başarılı dekorasyon ürünleridir. Renkleri ve duruşları ile ortamda harika sonuçların alınmasını sağlarlar.bunun yanı sıra farklı stor perdeler için dekorasyonev.com sitesinde de özel seçenekleri inceleyebilirsiniz. Ayrıcalıklı bir ortam yaratmak için uygun ve kullanışlı bir perde arıyorsanız, kesinlikle bu tarz ürünleri seçebilirsiniz. Sadece kumaş olanlar değil aynı zamanda bambu ya da farklı maddelerden üretilen ürünler de bulunuyor. Peki, stor perde çıkarmadan temizleme işlemini nasıl yapabiliriz. Zamanın dar olduğu durumlarda bazen çıkar tak yapmak istemeyebilirsiniz. Spreyler bu gibi zamanlar için ideal ürünlerdir. Asılı olan perde üzerine sıkılarak, hafif bir şekilde temizleme işlemi yapılabilir. Birçok insanın merak ettiği stor perde çıkmadan nasıl temizlenir konusu bu şekilde çözüme kavuşmuş olur. Yaygın kullanım nedeni ile temizliğinin de pratik bir şekilde yapılabilmesi gerçekten olumlu bir sonuçtur. Elbette sprey kullanmak yerine ürünü komple çıkararak da temizlik yapmak mümkün olacaktır. Bunun detaylarına da gelin birlikte bakalım.

Stor Perdeleri Doğru Şekilde Temizlemek

Evinizde bulunan stor perdeler zamanla toz, buhar ya da sigara dumanına maruz kaldığında renk değişimi ve koku barındırabilirler. Hal böyle olduğunda, evinizde alan müsaitse stor perdenizi çıkartarak temizlik yapabilirsiniz.

Stor perdenin yayılabileceği uygun bir alan olmalıdır.

Bu anada ıslak temizlik yapabilmeniz gerekir.

Arap sabunu, şampuan ya da bulaşık deterjanlı ılık su ile temizliği yapabilirsiniz.

Bolca durulama yaparak kurumasını beklemelisiniz.

Bu şekilde dekorasyonev.com aracılığı ile stor perdeleriniz daha temiz ve güzel bir şekilde kullanmayı öğrenmiş oldunuz. Bu kolay yöntem ekstra masraf gerektirmeden sonuçları almanızı sağlar. Ancak perdenizi çıkartamıyorsanız, farklı metotları denemek durumundasınız. Sprey ile stor perde sökmeden temizleme bahsedildiği gibi en başarılı ve kesin sonuç sağlayan yöntem olacaktır. Bu özel temizleyiciler, perdenin türüne göre seçilmelidir. Sprey sıkıldıktan sonra da bez yardımı ile temizlik işlemi devam edecektir. Sonrasında duru su ve bez yardımı ile komple tozunu, kirini temizleyebilirsiniz. Bu şekilde evinizde tazelenmiş bir koku ve storlarınız ilk günkü gibi tertemiz olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir