Yazlık Ev Dekorasyon Önerileri

Her ne kadar dekorasyon konusunda mevsimsiz seçimler yapsak da yazdan kışa, kıştan yaza geçişlerde evlerimizde hemen bir şeyler oynayıveriyor yerinden. Bu durum, hem evin görünümü hem de bizi motive etmesi açısından oldukça önemli. Çünkü evler malum yaşam alanlarımız. Bu durumda, yaşadığımız ortamı mevsimine uydurmak ya da yazlık evlerimizde küçük değişiklikler yapmak, mutluluk kaynağımız olmaya aday.

Dekorasyon önerilerinden önce, yazlık ev dekorasyonu 2018 trendlerini her ne kadar takip ettiğinizi biliyoruz. Ancak bu trendlere ayak uydurayım derken evinize bir yabancı olarak değil, sahiplenerek bakmalısınız. Bu nedenle, dekorasyon dediğimiz şey aslında sizi ve sizin zevklerinizi yansıtmalı. Gelelim en pratik yazlık ev dekorasyon önerilerine.  İlk öneri arasında yazlık ev aksesuarları bulunuyor. Neler bu aksesuarlar? Özellikle balkon veya bahçeleriniz için rahat pofuduk koltuk veya salıncaklar, yaz çiçekleri, midye kabukları, renkli taşlar, kitaplık ve dergiler. Belirtilen bu eşyaları kendi zevkinize ve evinizin boyutuna göre düzenlerseniz, tek başınıza yazlık ev iç mimarisini tamamlamış olabilirsiniz.

Mobilyaların da yazlık ev dekorasyonu için önemi büyük. Özellikle küçük yazlık ev dekorasyonu için, mobilyaların değişimi hemen hemen her evde popüler. Özellikle renkli yastıklar, koltuk minderleri, oturma grupları hemen yazlık renklere bürünüyor ve konforlu olanlardan seçiliyor.

Yazlık ev dekorasyonu trendlerini, Bodrum ev dekorasyonunda kullanılan yenilikler takip ediyor. Hepiniz bilirsiniz bodrum ev dekorasyonunu beyaz ve mavi renklerin ön plana çıkmasından. Bu renkler, hem sade hem de yaz mevsiminin enerjisini taşıyan renkler. Bu nedenle, bol bol kullanmanızı deniz mavisini evlerinize taşımanızı öneririz.

Perde ve halılar da yaz mevsiminde hemen rafa kalkan eşyalardan.  Özellikle kadınların sıklıkla değiştirmek istediği bu eşyalar ayakkabı ve çanta ile yarışacak boyutta. Yazlık ev perdeleri özellikle krem renklerinde, kısa ve hafif olarak tercih edilirken; yazlık ev halıları ise taşıması ve temizliği kolay sıcak tonlarda tercih ediliyor.

Yazlık ev mutfak modellerinde ise, pratik ve eşyalara kolay ulaşımın temel alındığı mutfaklar ön plana çıkıyor. Bol raflı ve çekmeceli dolaplar eşyaların saklanması konusunda en büyük yardımcılardan. Mutfak masaları, masa örtüleri ve cıvıl cıvıl desenli yemek takımları, yaz mevsiminde mutfaklardaki yerini alıyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir